Prolistujte aktuální číslo našeho časopisu

Pro dokreslení obsahu si dovolíme citovat šéfredaktora, podle nějž... Včely, vosy, termiti a další sociální hmyz žijí ve „státech“, kde každý jedinec nasazuje všechny své síly ve prospěch celku. Cílem je udržení života, tedy úspěšné „vyvedení mláďat“ a založení nové kolonie. Včely medonosné ale našly lepší strategii. Ochočily si jedince, kteří jim stavějí příbytky, zajišťují potravu, chrání je před nemocemi a parazity... a vůbec nasazují své síly a prostředky v jejich prospěch. Stačí jim za to trocha medu a nějaké ty opylovací práce. Jak se nazývají ve včelí řeči, není známo; my jim říkáme včelaři.

Ale co samotářské včely (a spousta dalšího užitečného hmyzu)? V opylovacích službách se činí zrovna tak jako jejich medonosné příbuzné, pohled na ně je zrovna tak hezký... Nezasloužily by si také nějaké ty příznivce z říše lidí? Pokud odpovídáte, že ano, nalistujte si v červencovém vydání Naší krásné zahrady naše hlavní téma... a dál už je to na vás.

Co dalšího v červencovém čísle najdete?

Pro ty, kdo vnímají hlavně očima, nabízí červencové vydání článek o žlutých plaméncích a letních kyticích, pro milovníky vůní je v něm připravena malá přehlídka levandulí a pro majitele mlsných jazyků (tedy labužníky) několik rybízových receptů. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci Ferdinanda Lefflera. Tentokrát v našem časopise se svými kolegy odpovídá na často kladené praktické dotazy. Třeba si některý z nich pokládáte i vy...

 

Predplatne